“ İmam Hatipliler Buluşuyor “ Programına Yoğun İlgi

  Amasya Belediyesi ve Amasya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (AHİMDER) iş birliği ile Hafız Ali Tel, Bekir Develi ve Erem Şentürk’ün katılımları ile düzenlenen "İmam Hatipliler Buluşuyor" adlı program yoğun bir katılımla gerçekleşti.


  Belediye Kültür Merkezi Şehzade Salonu’nda gerçekleşen programı Vali Salih Işık, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet Dümen ve Cengiz Erdem, protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş izledi.


  Programda konuşan AHİMDER Başkanı Abdülhamit Budak programın içeriği hakkında detaylı bilgi vererek konuşmacılara ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.


  Kur'a-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda İmam Hatip Okulları hakkında bazı bilgiler aktaran Bekir Develi ve Erem Şentürk, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşananlarla ve bilinmeyenlerle ilgili anlattıkları ile izleyicilere duygu dolu anlar yaşattılar.


  Programın ilerleyen saatlerinde çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


  Ardından sahneye çıkan mehter takımı izleyenlere hünerlerini sergiledi.


  Akıcı bir üslupla geçen ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan program konuşmacılara çiçek takdimi yapılmasının ardından sona erdi.


Oluşturulma Tarihi : 14.03.2017