Belediye Başkanımız Cafer Özdemir İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programına Katıldı

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın 96. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katıldı.


  Belediye Kültür Merkezi Şehzade Salonu’nda düzenlenen programı Vali Işık, Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar izledi.


  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan Türk Telekom Şehit Ahmet Özsoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Camcı, İstiklal Marşımızın yazılışı, TBMM tarafından kabul ediliş süreci, Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı ve fikir dünyasını anlattı.


 Programda daha sonra “Bağımsızlık ve Mehmet Akif” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Salih Işık, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve protokol üyeleri tarafından verildi.


 Ardından Türk Telekom Şehit Ahmet Özsoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro ve oratoryo gösterileri sahnelendi.


 Mehmet Akif Ersoy’dan şiirlerin de seslendirildiği program protokolün ve katılımcıların büyük beğenisini kazandı.


Oluşturulma Tarihi : 14.03.2017