Belediye Başkanımız Cafer Özdemir “TÜRKİYE’MİZE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ YAKIŞIR“ Konulu Konferansa Katıldı

   Belediyemiz kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Siyasetçi ve Yazar Şevki Yılmaz’ın anlatımı ile “TÜRKİYE’MİZE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ YAKIŞIR “ konulu konferans düzenlendi.


  Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansı Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Amasya Valiliği Özel Kalem Müdürü Recep Doğan, Amasya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet Dümen,Cengiz Erdem ve Osman Akbaş, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.


  Sohbet havasında gerçekleşen konferansta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bilgiler veren Şevki Yılmaz, bu sistemin Türkiye'ye dünyada süper güç olma yolunu açacağını söyledi.


   Kuran tilaveti ile başlayan konferansta konuşan Şevki Yılmaz;


  "Bizim son vatanımız ve kalemiz Türkiye'dir. Bundan sonra gidilecek herhangi bir vatan yok. Bu vatan, çok pahalı bir vatandır. Korunması da zordur. Dünya'da ne Avrupa ne de Amerika konuşuluyor; sadece Türkiye ve Anadolu konuşuluyor. Çünkü dünyanın ikinci merkezinde oturuyoruz. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmek suretiyle daha güçlü liderlere teslim edilmelidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nedir bilir misiniz? Bu sisteme geçilirse kıyamete kadar Türkiye'de bir mason adayı olamaz ve her parti milli ruha sahip aday göstermek zorunda kalır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye'yi bölmekten kurtaracak olan tek sistemdir. Bu sistem Türkiye'ye dünyada süper güç olma yolunu açacak. Birbirimizle el ele vereceğiz. Alevi-Sünni, sağ-sol ayırımı yapmadan bu el için birleşeceğiz." ifadelerini kullandı.


  Program sonunda Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Şevki Yılmaz’a programa katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.


Oluşturulma Tarihi : 15.03.2017