Tügva Amasya İl Temsilciği Hizmete Açıldı

  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Amasya İl Temsilciliği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımlarıyla hizmete açıldı.


  Programa Vali Salih Işık, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve çok sayıda davetli katıldı.


  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda ilk olarak söz alan TÜGVA İl Temsilcisi Süleyman Gökçe, derneğin hayırlı olması temennisinde bulundu.


  Ardından konuşan TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ve dünyaya insanlığı öğreten bir medeniyetten gelindiğini hatırlatarak, bu medeniyeti gençlerle birlikte gelecek nesillere taşıyacaklarını vurguladı.


  Programda konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;


  “TÜGVA ile milletini, devletini seven, dinine bağlı ve bu ülkenin değerlerini muhafaza eden ve yücelten gelecek nesillere büyük bir aşkla aktaran, kendi değerlerini her daim yükselten ve onunla onur duyan, öz güveni yüksek bir gençlik yetişeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.


   TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ise konuşmasında şunları kaydetti:

 

  “Türkiye Gençlik Vakfı gençlerimizin şuurlanması, inancıyla yeniden kucaklaşması, kendi değerleriyle yeniden buluşması için gayret gösteriyor. Ortaokul, lise ve üniversitelerde çalışmalarını sürdürüyor. Ben TÜGVA’nın çalışmalarının Amasya için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Amasya halkının TÜGVA’ya destek vermesini rica ediyorum. Bu çalışmaların ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” 

 

 

   Konuşmaların ardından İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu tarafından yapılan dua ile TÜGVA Amasya İl Temsilciliği’nin açılışı yapıldı.

 

   Açılışın ardından TÜGVA hizmet binasında incelemelerde bulunan TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Vali Salih Işık ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir tarafından Tokat’a uğurlandı.

 

Oluşturulma Tarihi : 15.03.2017