Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Anlatıyor

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, ilimizde gerçekleştirdiği kurum ziyaretlerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmaya devam ediyor. 


   Belediye Başkanımız Cafer Özdemir  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmak amacıyla gerçekleştirdiği kurum gezileri kapsamında Ticaret İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Tarımsal Kalkınma İl Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğini ziyaret etti.


 

  Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal’ın da yer aldığı ziyaretlerde,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en güçlü şekilde yönetilmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin elzem olduğununun altını çizen Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;


   “Şu anda ülkemiz milli bir mücadele veriyor. Bizler seçilmişler olarak sizleri mahcup etmeme adına gayretli bir şekilde çalışıyoruz, çalışacağız da... Bu işler, makamlar, gelip geçicidir. İnsanlara hizmet için gayret ediyoruz. Bizim davamızın temeli budur. Bu iş, bir millet, bir memleket meselesidir.


   Ülkemizde anayasalar bugüne kadar millet tarafından değil, vesayetçi zihniyetli kişiler tarafından toplumu sınırlandıracak şekilde hazırlandı. Haliyle hem yapılış şekli hem de içerikleri yönünden en çok tartışılan metinler Anayasalardır. AK Parti Hükümeti olarak 2007 yılında yaptığımız referandumda birçok maddeyi değiştirerek anayasanın kalitesini arttırdık. Şimdi de önümüzde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için bir referandum var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayata girdiğinde Cumhurbaşkanı, devletin ve yürütmenin başı olacak, yürütmedeki iki başlılık sona erecek. Mevcut anayasamızda Cumhurbaşkanımızın yetkileri sınırsız ama hiçbir şekilde yargılanamıyor. Yeni sistemle birlikte Cumhurbaşkanı hem meclise hem de millete karşı sorumlu hale gelecek. Kısacası Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte yetki kullanıp sorumlu olmayan hiçbir makam ve kişi kalmayacak. Cumhurbaşkanının partisiyle ilişkisi kesilmeyecek. Böylelikle siyasal katılım hakkına getirilen engel ortadan kalkacak. Bir diğer önemli yenilikte ülkenin güvenliğiyle ilgili kararların daha hızlı alınabilecek olması. Bu ve bunun gibi birçok yenilik Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile birlikte hayata geçecek. en önemli kazanımlarından biri de sürekli istikrardır. ülkemiz hiç durmadan yoluna devam edecektir. Bu iş, bir millet, bir memleket meselesidir. Ve o nedenle de yürütmenin tek başına her zaman daim olması gerektiğini her fırsatta anlatacağız.” ifadelerini kullandı.


Oluşturulma Tarihi : 06.04.2017