Belediye Başkanımız Cafer Özdemir İl Özel İdaresi 2017 Yılı İş Sezonu Açılış Törenine Katıldı

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, İl Özel İdaresi 2017 yılı iş sezonu ve yeni hizmet binalarının açılış ve iş makinelerinin hizmete sunulması törenine katıldı.


  Boğazköy yerleşkesinde düzenlenen törende Vali Salih Işık, Ak Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Vali Yardımcıları Nevzat Sinan ile Turgay İlhan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıtır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, protokol üyeleri ve Özel İdare yer aldı.


  Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 2017 yılı iş sezonunun, yeni hizmet binaları ve iş makinelerinin hayırlı olması temennisinde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu;


  “Açılışı yapılacak olan bakım atölyesi içinde elektrik hane, kaynakhane, döşeme hane, takım hane, malzeme deposu, lastik ambarı, yedek parça ambarı, soyunma duşları, bürolar ve çay ocağı bulunmaktadır. Yeni inşa edilen Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde ise 9 adet ofis odası, toplantı salonu ve yemekhane yer almaktadır. Ayrıca akaryakıt binamızda yıkama yağlama, lastik hane, kompresör odası, yağ deposu ve akaryakıt bürosu bulunmaktadır.

 

  Bunun yanında 3 adet yeni iş makinesi hizmete alınmıştır. Bitümlü sıcak asfalt çalışmalarında kullanılacak asfalt finisher ve silindir ile köylerde içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinde kullanılacak paletli ekskavatör bünyemize katılmıştır. Ayrıca farklı alanlarda kullanılabilecek 11 adet su tankeri, sinek ve haşerelerle mücadele için 1 adet pikaba monteli ilaçlama makinesi hizmete sunulmuştur.” ifadelerini kullandı.


  Törende konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, memleketimizin her köşesinde özverili bir şekilde çalışmalarını aksatmadan yürüten İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği çalışanlarına teşekkür ederek, bünyesine katılan iş makinelerinin ve hizmet binalarının hayırlı olması temennisinde bulundu.


  İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı dua ile Amasya İl Özel İdaresi 2017 yılı iş sezonunun, yapımı tamamlanan hizmet binalarının açılışı ve yeni alınan iş makinelerinin hizmete alımı gerçekleştirildi.


  Daha sonra Vali Işık, Ak Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Zafer Uğur,  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve beraberindekiler İl Özel İdaresi yeni hizmet binalarını ve iş makinalarını inceleyerek, Genel Sekreter A. Faruk Aykutlu’dan bilgi aldılar.


Oluşturulma Tarihi : 06.04.2017