Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümü’nde Şehit Yakınlarımız İle Bir Araya Geldi

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü düzenlenen akşam yemeği programında şehit yakınlarımız ile bir araya geldi.


  İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen akşam yemeği programına şehit yakınlarımız ve gazilerimizin yanı sıra, Vali Salih Işık, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Baro Başkanı A. Melik Derindere, Vali Yardımcıları Nevzat Sinan ile Turgay İlhan, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Jandarma Komutanı Selami Akşit, kurum müdürleri ve emniyet mensupları katıldı.

 

  Programın açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Polis Haftası münasebetiyle düzenleyecekleri etkinlikler hakkında bilgiler vererek tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

  Programda konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;

 

  “Her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren Türk Polis Teşkilatı, milletimizin can ve mal güvenliğinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla fedakarca çalışmaktadır.Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımın tam olduğunu ifade ediyorum. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıl dönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin polis haftasını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. " ifadelerini kullandı.

 

  Program İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu tarafından tüm şehitlerimiz için yapılan dua ile sona erdi.


Oluşturulma Tarihi : 11.04.2017