"Dış Cephe İyileştirme Çalışmaları Başladı"

 

 

       Yeşilırmak güney cephe kenarında bulunan 43 adet konutu yalı boyundaki tarihi evlere ve  dokuya uygun şekilde cephe iyileştirilmesi projesi başlamıştır.

 

       Dış cephe iyileştirme çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ; ‘Amasya bir turizm, kültür, tarih ve cazibe merkezidir. Bina cephelerinin güzel görünmesi kentin imajını doğrudan etkiliyor. Çünkü kent, estetiği ile ön plana çıkar.Bu açıdan şehrin aynası sayılan Yeşilırmak ve yalı boyunda dış cephe çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. 


        Amacımız  atıl durumda olan binaların turizme kazandırarak işletmelerin kapasitesini ve sayısını yükseltmektir. Amasya'mızın kalkınma potansiyelini harekete geçirecek turizm ile ekonomiye destek ve sosyal kalkınmada öncelik olacak. Gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin ve çok değerli hemşehrilerimizin Amasya konusunda farkındalık düzeyi bir bölgesel turizm materyali kazanacak, konu ile ilgili ticaret potansiyeli oluşturmak ilimizin "Marka Kent" yolunda başarısını artırmaktır’ dedi.

Oluşturulma Tarihi : 31.10.2017