Şehitler Camii'nin Temeli Dualarla Atıldı


  İlimiz Merkez Bahçeleriçi Mahallesi’nde inşaatına başlanan Şehitler Camii temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

  Şehitler Camii Temel Atma Töreni’nde Amasya Valisi Dr. Osman Varol Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet Dümen, Cengiz Erdem, protokol üyeleri ve vatandaşlarımız da bulundular.

 

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan tören, Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’un konuşmaları ile devam etti.

 

  Yaptıkları konuşmalarda bu güzel ibadethanenin vatandaşlarımıza hayırlı olması temennilerinde bulundular.

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir temel atma töreninde yaptığı konuşmada; ‘ Amasya’nın ikinci büyük mahallesinin ibadet ihtiyacını karşılayacak olan güzel bir mescit inşa ediyoruz. Amasya’nın mimarisine uygun bir mimaride, mahalle halkımızın ibadet edecekleri, çocuklarımızın eğitim görecekleri güzel bir mekan oluşacak. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, güzel bir iş olacak güzel bir mimari olacak. Amasya’mıza mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

 

 

  Konuşmaların ardından inşa edilecek olan Şehitlik Camii’nin estetik ve mimari özelliklerinden bahsedildi. İstanbul Ortaköy (Büyük Mecidiye) Camii ile olacak olan benzerliklerine değinildi.

 

   Camii hakkında verilen bilgilerin ardından dualarla ve kurban kesimiyle birlikte Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir  ve diğer protokol üyeleri tarafından temel atma işlemi gerçekleştirildi.

 

Oluşturulma Tarihi : 19.04.2018