23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı


  Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıldönümünün kutlandığı ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Amasya’da coşkuyla kutlandı.

 

  Çelebi Mehmet Kent Meydanı’nda düzenlenen ve halkımızın yoğun katılım gösterdiği programa Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendi, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, Amasya Barosu Başkanı Avukat Ahmet Melik DERİNDERE, Vali Yardımcısı Mehmet Ercan ASLANTAŞ, il protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

  Program Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimizin anısına gerçekleştirilen saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Ardından Valimiz Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR çocukların ve halkımızın bayramını kutladılar.

 

  Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin öğrenciler tarafından şiirler seslendirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ise TBMM’nin açılış süreci ve 23 Nisan’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmasına ilişkin bir konuşma yapmasının ardından anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından halk oyunları ve çeşitli gösteriler sahnelendi. Halkımızın ve protokolün büyük beğenisini kazanan gösterilerin ardından kutlamalar sona erdi.

Oluşturulma Tarihi : 23.04.2018