Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Engelli Vatandaşlarımızın Askerlik Heyecanına Ortak Oldu

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engelli vatandaşlarımız için her yıl organize edilen Temsili Askerlik Uygulaması yemin törenine katıldı.

 

  Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda yapılan Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Selami Akşit , protokol üyeleri ve engelli vatandaşlarımızın aileleri yer aldı.

 

  Etkinlikler kapsamında engelli vatandaşlarımız temsili askerlik yaparak askeri üniforma giydi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende engelli bir kardeşimiz duygu ve düşüncelerini ifade ederek, kendilerine bu imkânı sağlayan yetkililere teşekkür etti. Daha sonra yapılan konuşmada, engelli vatandaşlarımızın kısa süre de olsa bu duyguyu yaşamasına imkân sağlamak amacıyla temsili askerlik uygulamasının yapıldığı ifade edildi. Tören engelli vatandaşların askerlik yemini etmesiyle devam etti. Ardından tören geçişi yapıldı ve engelli vatandaşlara terhis belgeleri Başkanımız ve protokol üyeleri tarafından verildi

 

Oluşturulma Tarihi : 12.05.2018