Aile Toplumun Temel Yapı Taşıdır

 

  Aile Haftası münasebetiyle evlilikte 50 yılını geride bırakan çiftlerimiz için Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından program düzenlendi.

 

  Programa Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendi, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve eşi Hilal ÖZDEMİR, Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK ve eşi Songül ÇELİK, Amasya Üniversitesi Rektörünün eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, İl Jandarma Komutanı Albay Selami AKŞİT ve eşi Gülden AKŞİT, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa ARSLAN ve davetli aileler katıldı..

 

  Toplumun en güçlü temel taşı olan ailenin daha sağlıklı bir yapı içerisinde sürdürülmesinin  sevgi, birbirine katlanma ve idare etme gibi değerler ışığında mümkün olabileceğini belirten Belediye Başkanımız Cafer Özdemir programda yaptığı konuşmada;

 

  “Çok değerli büyüklerimiz, hanımefendiler, beyefendiler öncelikle hoş geldiniz diyor, hepinizin ellerinden öpüyorum. Aile Haftanızı tebrik ediyorum.Sizler bu milletin rol modellerisiniz. Milleti millet yapan değerlerin içinde ailenin önemi çok büyüktür. Bu aile yapımız sayesinde milletimiz ve devletimiz güçlü. Sağlam bir aile yapısı o ailede büyüyen çocuklar için de büyük bir anlam ifade etmektedir. Güçlü bir aile yapısı içinde yetişen çocuklar iyi bir birey ve vatandaş olacaklardır. Aile toplumun temel yapı taşıdır. Ailede ki ahenk toplumun genel aynasıdır. Allah sağlık, mutluluk ve hayırlı uzun ömürler versin.” ifadelerine yer verdi.

 

  Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ise konuşmasında şunları kaydetti:


  "Bizler birtakım değerlere sahip olmasak sıradan, deri, kemik ve etten oluşan canlılarız. Bizi farklı kılan insanların kuşaktan kuşağa kendi evlatları aracılığıyla aktardığı değerlerdir. Bu değerlerin de aktarıldığı birincil, en çekirdek ortam ailelerdir. Bir çocuk bir aile ortamında yetişmedikçe kendi toplumunun nesillerdir sahip olduğu değerleri, gelenek ve görenekleri, inancı bilmesi mümkün değildir. Bu değerleri muhafaza etmek ve kuşaktan kuşağa nesiller boyunca aktarabilmek için aile dediğimiz kavramı çok iyi bir şekilde muhafaza etmemiz gerekmektedir.

 

  Bugün burada evlilikte 50 yılını geride bırakmış, biz yeni neslin sahip olduğu birtakım kolaylıklar yerine çok zorlu koşullarda ailelerinin geçimizi sağlamış ve hatta şu anda bile çocuklarına, torunlarına bir şekilde destek olmaya devam eden çiftlerimizle bir aradayız. Biz aile kavramının korunmasına ve sahip olduğumuz değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasına temelden önem veriyoruz. Bu anlamda da bu ailelerimizi birer örnek olarak göstermemiz gerçekten çok önemli.

 

  Bu programı hazırlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze teşekkürlerimi iletiyorum ve tüm ailelerimize nice sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.”

 

  Evlilikte 50 yılını tamamlayan çiftler adına emekli öğretmen Şehameddin SARIKAYA da bir konuşma yaparak; bu programı düzenleyen başta Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR olmak üzere herkese teşekkür etti. Evlilikte 50 yıllık mutluluğun sırlarını anlattı. Konuşmaların ardından Vali Dr. Osman VAROL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR  ve diğer protokol üyelerince evlilikte 50 yılını geride bırakmış çiftlerimize çeşitli hediyeler ve çiçek verildi.

Oluşturulma Tarihi : 14.05.2018