Ramazan Fener Alayıyla Karşılandı

 

  Belediyemiz tarafından organize edilen Ramazan ayı etkinlikleri, fener alayıyla başladı.

 

  İstasyon Köprüsü'nden başlayan ve Yavuz Sultan Selim Meydanı'na kadar yapılan fener alayı yürüyüşüne,  Dr. Osman VAROL ve Eşi Funda VAROL Hanımefendi, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve Eşi Hilal ÖZDEMİR Hanımefendi, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet DÜMEN, Cengiz ERDEM, Osman AKBAŞ protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.  Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, yaptığı konuşmada, her yıl ramazanı coşku ile karşıladıkları ancak bu yıl İsrail'in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamından dolayı buruk bir karşılama olduğunu söyledi.

 

 Ramazanda dayanışma ve yardımlaşmanın doruğa çıktığını ifade eden Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR:

 

  "Ramazan geleneklerini gelecek nesillere aktarmak için ramazan ayı boyunca etkinlikler düzenliyoruz. Ramazan gelenekleri Amasya'ya yakışıyor, İnşallah bu geleneğimiz devam edecek. Ramazan, Amasya'da eski gelenekleri hatırlatarak geçecek. Fener alayımıza teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 1 ay boyunca gündüzleri oruçlarımızı tutup akşamları teravih namazımızı kılacağız. Namazın ardından Şehzadeler Gezi Yolu'nda çok çeşitli etkinliklerimiz olacak, hepinizi bekliyoruz."

 

  Amasya Valisi Dr. Osman VAROL da konuşmasında Gazze'deki katliamda hayatını kaybeden kardeşlerimiz sebebiyle Ramazan ayının buruk karşılandığını belirtti. Tüm vatandaşlarımız için Ramazan ayının hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

 

  İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu'nun yaptığı duanın ardından "Hoşgeldin Şehr-i Ramazan" yazılı ateş, protokol üyeleri tarafından yakıldı.

Oluşturulma Tarihi : 16.05.2018