Ramazan Sevinci Her Mahalle’de Yaşanacak

 

  On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın önemli bir geleneği haline gelen ve Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarı programı ile iftar saatinde yüzlerce Amasyalı bereket sofralarında buluşacak. Ramazan programı kapsamında her mahallede kurulacak iftar sofraları ile Ramazan ayı bu yıl da coşkulu yaşanacak.


  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının getirdiği manevi atmosfere uygun bir program hazırlayan Amasya Belediyesi, Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla mahallelerimiz için iftar yemeği organize edilecek.

 

 Düzenlenecek iftar programlarında tüm Amasyalıları ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını belirten Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;

 

  ”Geleneksel hale gelen mahalle iftarı programı ile rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın duygu yüklü manevi iklimini mahallelerin dört bir yanında coşkuyla yaşatmaya devam ediyoruz.Unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden yaşatan ve mahalle sakinlerini bir araya getiren iftar sofralarında yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmanın yine en güzel örnekleri yaşanırken komşuluk ilişkileri de pekişecek. Tüm vatandaşlarımızı Ramazan etkinliklerimize ve iftar soframıza bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


Oluşturulma Tarihi : 17.05.2018