Amasya Belediyesi Tarafından Düzenlenen Geleneksel Mahalle İftarları Başladı

 

  Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen ve on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın önemli bir geleneği haline gelen, ramazan ayı boyunca sürecek mahalle iftarlarının ilki düzenlendi. Gönül sofrasında oruçlar açıldı, dualar edildi.

 

 Fethiye ve Dere Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımız için Plevne Ortaokulu’nda Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen iftar yemeği duaların okunmasıyla başladı.

 

 Yemekte konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir; “Ramazan ayı birliğin, dirliğin, beraberliğin, kardeşliğin yoğun yaşandığı, paylaşma duygusunun daha fazla öne çıktığı bir ay. Dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı ramazan ayı boyunca farklı mahallelerimizde iftar sofralarımızı kurarak vatandaşlarımızla ramazan ayının ruhunu en güzel şekilde yaşayacağız. İnşallah nice ramazan aylarında yine hep birlikte olmayı Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Allah dualarımızı ve tuttuğumuz oruçları kabul etsin.” ifadelerini kullandı.

 

 Düzenlenen iftar yemeğinde Belediye Başkanımız Cafer Özdemir'e Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri eşlik etti.

 

Oluşturulma Tarihi : 17.05.2018