19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Amasya’da Coşkuyla Kutlandı

 


  Vatanımızın kurtarıcısı ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da halkımızın her kesiminden yoğun katılımın olduğu etkinlikler düzenlendi.

 

  Birçok etkinliğin yapıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendi, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, Amasya Barosu Başkanı Ahmet Melik DERİNDERE, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇİTTIR, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

  Amasya Kapalı Spor Salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Valimiz, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı öğrencilerin ve halkımızın bayramını kutladılar.

 

  Daha sonra gençlerimiz adına Gençlik Merkezi üyesi bir gencimiz ‘Bayrak Şiiri’ni okudu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah KODEK günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Jimnastik, karate, wushu vb. alanlarda sportif gösteriler ve ‘Kurtuluş Orotoryosu’ ile devam eden programda daha sonra ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Törenin ardından Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR , Gençlik Merkezince hazırlanan ve spor branşlarının sergilendiği stantları gezerek, sporcularla beraber faaliyetlere katıldı.

  

Oluşturulma Tarihi : 19.05.2018