Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 171 Yaşında

 

 

  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 171. yılı dolayısıyla, Tapu Kadastro Müdürü Hüseyin DOĞAN, Kadastro Müdürü Erhan UÇAKCIOĞLU ve beraberinde ki heyet  Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti.


  1847 yılında kurulan tapu kadastronun 171 yıldır başarıyla hizmet vermeye devam ettiğini belirten Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;


  “Sizin yürüttüğünüz görev son derece önemli. Tapunun çalışmaları sıradan çalışmalar değil. Devleti devlet yapan, milleti millet yapan ana unsurlardan birisi.  Hem insanların haklarını koruyabilmesi açısından, hem de bunun belli hukuki güvencelerle korunuyor olması son derece önemli. Tapuda vatandaş memnuniyeti çok çok önem arz ediyor.Tapu ve Kadastro Haftanızıkutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 Tapu ve Kadastro Müdürü Hüseyin DOĞAN ziyarette yaptığı açıklama da “Tapu Müdürlüğü insanlara anayasal bir hak olarak tanınmış, mülkiyet hakkı var oldukça işlevini sürdürecek, özverili çalışmalarıyla önemli hizmetler yapmaya devam edecektir." diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 21.05.2018