371’nci Kısa Dönem Erler Yemin Etti

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen 371. kısa dönem erlerin yemin törenine katıldı.

 

  15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tank. Kur. Alb. Zafer Uğur’un ev sahipliğindeki programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal POLAT, protokol üyeleri,  şehit aileleri, gaziler ve asker aileleri katıldı.   Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Tugay Komutanı Zafer UĞUR ve Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR’in asker ailelerini selamlamasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, acemilik eğitimlerini tamamlayan erler yemin etti.

 

  Törende birliğe katılan ilk askerin ismi kütüğe çakıldı. Daha sonra Tugay Komutanı Zafer UĞUR yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bu yeminle sizler, milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize, askerlik süresince bu kutsal hizmeti en iyi şekilde yerine getirerek sonraki arkadaşlarınıza gururla ve onurla devredeceğinize yürekten inanıyorum.”

 

  Tugay Komutanı Zafer UĞUR’un konuşmasının ardından Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, birliğine ilk katılan askerlere plaket, ailelerine de hediyeler verdi.

 

  Resmigeçit töreninin coşku içinde izleyen aileler, törenin ardından evlatlarıyla buluşmalarında duygusal anlar yaşadı.

Oluşturulma Tarihi : 25.05.2018