Ferhat Tüneli’nin Açılışı Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın Katılımı İle Gerçekleşti

 


  Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM 12 Haziran Amasya Tamimi’nin yıldönümü etkinlikleri, yapımı tamamlanan Ferhat Tüneli’nin açılışı ve Amasya’yı ziyaret etmek üzere ilimize teşrif ettiler.

 

  Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Amasya Milletvekili Prof. Dr. M. Naci BOSTANCI, Amasya Milletvekili Haluk İPEK, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve il protokolü Başbakanımızı 12 Haziran Şehir Stadında karşıladı.

 

  İftarını vatandaşımızla birlikte yapan Başbakanımız, iftarın ardından belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Ferhat Tüneli’nin açılışını gerçekleştirdi.

 

  Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR Amasya’nın çılgın projesi Ferhat Tüneli’nin açılışında yaptığı konuşmada şu ifadelere  yer verdi;

 

  ‘‘ Ferhat Tünelimizin temelini atan ve bugünde bizi yalnız bırakmayan Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a çok teşekkür ediyorum. Bizler tünel açmayı, yol yapmayı Sayın Başbakanımızdan öğrendik. Devletimizin yapmış olduğu tünellerin yanında Ferhat Tünelimiz mütevazi kalsa da il belediyesi bazında 35 milyona mal olan Ferhat Tüneli’ni hemşehrilerimizin hizmetine açmak bize nasip oldu. Tüm Amasyalı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Vatandaşlarımıza yaptığımız hizmetlerde önümüzü açan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’a ve desteklerini bizden esirgemeyen Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a teşekkürlerimi sunuyorum ’’ dedi.

 

  Amasya Milletvekili Haluk İPEK, Amasya Milletvekili Prof. Dr. M. Naci BOSTANCI Amasya Valisi Dr. Osman VAROL’da konuşmalarında büyük gayretler sonucu açılışı yapılan tünelin ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiler.

 

  Ardından Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM konuşmasında, daha önce de temel atma törenini gerçekleştirdiği bu projenin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Amasya ilinin trafik sorununu azaltmaya yönelik yapılan Ferhat Tüneli’nin hayırlı olması temennilerinde bulundu. Tüm vatandaşlarımızın yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik etti.  

 

  Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM'ın konuşmasının ardından Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve il protokolü ile Ferhat Tüneli'nin açılışını gerçekleştirdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 13.06.2018