Hamamözü Geleneksel Karakucak Güreşleri’nde Başpehlivan Rıza Yıldırım Oldu

  Hamamözü Belediyesi tarafından Hamit Kaplan, Adil Candemir ve İsmail Topçam'ın anısına düzenlenen Geleneksel Karakucak Güreşleri'nde, başpehlivan Rıza Yıldırım oldu. Bu yıl 18'incisi düzenlenen Karakucak Güreşleri’nde Recep Kara ikinci olurken üçüncülüğü ise Fatih Kambur ile Yalçın Sözen paylaştı.


  Şehir Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmaları Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Hamamözü Kaymakam Vekili Ali Osman Bulat, Hamamözü Belediye Başkanı Bahattin Destebaş, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız ve pek çok güreşsever izledi.


  Ata sporumuz olan güreşi gelecek nesillere aktarmak ve sevdirmek adına bu tür organizasyonlara önem verdiklerinin altını çizen Hamamözü Kaymakam Vekili Ali Osman Bulat; "Er meydanımızda ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen pehlivanlarımız var. Rabbim er meydanımızı pehlivansız bırakmasın. Hamamözü'müzden, Amasya'mızdan daha nice nice Hamit Kaplan'lar, Adil Çandemir'ler, İsmail Topçam'lar çıkacaktır. Biz de her türlü desteği vermeye hazırız." şeklinde konuştu.


  Hamamözü Belediye Başkanı Bahattin Destebaş da pehlivanları ile ünlü ilçedeki güreşlere 200 civarında güreşçinin katıldığını vurgulayarak; "İlçemizden dünya ve olimpiyat şampiyonalarına katılacak, bayrağımızı göndere çektirecek yeni güreşçilerin çıkacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.


Oluşturulma Tarihi : 07.10.2018