“İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu” Toplantısı Yapıldı

  Vali Dr. Osman Varol başkanlığında Amasya Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Vali Yardımcısı Turgay İlhan, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş ile eğitim camiasından katılımcılar yer aldılar.

 

  Toplantıda eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar, millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinin üzerinde duruldu. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’in yapmış olduğu sunumda personel durumu, fiziki imkânlar, akademik durum, hayat boyu öğrenme, denetim-ödül, inşaat-yatırım, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, ulusal ve uluslararası projeler, özel eğitim ve rehberlik çalışmalarından oluşan başlıklar ele alındı.

 

 Katılımcıların görüşlerini paylaştığı ve sorularını cevaplandırıldığı toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.


Oluşturulma Tarihi : 22.10.2018