Serçoban Evliyası Mesire Alanı Hizmete Açıldı

“Söz Verdik, Yaptık!”

 “Yedi Alemde Bir Çoban, Gönüllerin Sultanı Serçoban” 

Serçoban Evliyası Mesire Alanımızın açılış töreni büyük bir coşkuyla yapıldı. Serçoban Evliyası Mesire Alanı’nda yapılan restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla gerçekleştirilen açılış töreni, Valimiz Sayın Mustafa Masatlı, MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili Sn. İsmet Büyükataman, MHP İstanbul Milletvekili Sn. Arzu Erdem, CHP Amasya Milletvekili Sn. Mustafa Tuncer, MHP Amasya İl Başkanı Sn. Şuayip AK, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Yetik, Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Recep Dip, İlçe Belediye Başkanlarımız, Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Sn. Mahmut Demir ve vatandaşlarımızın coşkulu katılımı ile gerçekleştirildi.  

 Türbe iyileştirmesinin yanısıra 33 kamelya ve barbekü, 9 adet çeşme,  peyzaj çalışması, kesimhane, yemekhane, mutfak, bebek bakım odası, bay/bayan/engelli wc, şadırvan, pergola ve danışma bürosunun yapıldığı alan hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Yeni mesire alanımızın şehrimize, halkımıza ve çevre illerden gelen vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 12.10.2020