Yeşilkent Meydanı Açılış İçin Gün Sayıyor
 
 
Belediye Başkanımız Mehmet Sarı, eski belediye binası yerine inşa edilen “Yeşilkent Meydanı” projesinin son durumunu yerinde inceledi.
 
Göreve geldiği günden bu yana Amasyalılara verdiği sözleri tek tek yerine getiren Belediye Başkanımız Mehmet Sarı, Yavuz Selim Meydanı çevre düzenlemesi ve Hükümet Köprüsü genişletilmesi, Serçoban Türbesi Mesire Alanı ve Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı açılışlarının ardından şimdi de eski belediye binası yerine inşa edilen “Yeşilkent Meydanı projesini halkın hizmetine açmak için gün sayıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümünde açılışı yapılacak olan projenin son durumunu yerinde inceleyen Başkan Sarı,  yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.
 
“AMASYA’MIZA HAYIRLI OLSUN”
Bu can bu bedende olduğu sürece Amasyalılara verdiği sözleri yerine getireceğini belirten Başkan Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Büyük projelerimizi bir bir tamamlayarak, hemşehrilerimizin hizmetine sırası ile açıyoruz. Yavuz Selim Meydanı çevre düzenlemesi ve Hükümet Köprüsü genişletilmesi projemizin 30 Ağustos’ta açılışını gerçekleştirmemizin ardından geçtiğimiz günlerde de Serçoban Türbesi Mesire Alanı ve Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı projelerimizi hizmete açtık. İnşallah Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıldönümü'nde de Yeşilkent Meydanı’mızı açmak için gün sayıyoruz. Üst katı restoran, alt katı da 65 yaş üzeri hemşerilerimize 2 öğün yemek hizmeti verecek olan Yeşilkent Meydanımızın Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
 
 
 
 
Oluşturulma Tarihi : 15.10.2020