SARI: ‘GAZETECİLİK ZOR ŞARTLARDA YAPILAN ÖNEMLİ BİR MESLEKTİR’
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" olması nedeniyle Amasya’nın yerel ve ulusal gazetecileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.
 
Şehrin tanıtımı ve gelişimine önemli katkılar sağlayan Amasya’nın yerel ve ulusal gazetecileri ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti; “Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, halkın haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet medyası ve sosyal medya ile haber alma yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmıştır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Gazetecilik mesleği,  özellikle çok büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde ve her şartta sorumluluk bilinci içerisinde görevlerini yapmaya çalışan, bazen can güvenliklerini dahi riske atarak doğru haber peşinde koşan gazetecilerimizin halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdiri fazlasıyla hak etmektedir” dedi.
 
‘GAZETECİLER, ÜLKENİN VE KENTLERİN SESİ’
Gazetecilerin ülkenin ve kentlerin sesi olarak yaptıkları haberlerle toplumun bilinçlenmesine katkı sağladıklarını belirten Sarı; “Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal duyarlılığın sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşlarla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın yapmış oldukları haber, yorum ve görüşler bizlere de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarının ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevleri esnasında hayatlarını kaybeden bütün gazetecilerimizi rahmetle anıyor, çalışan gazetecilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Başkan Sarı ve beraberindekiler gazetecilere günün anısına hediye takdiminde bulundular. Programa Başkan Sarı’nın yanı sıra Belediye Meclis Üyesi ve MHP Grup Başkanı Ömer Eliaçık, Başdanışman Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Özel ve Hasan Şahin, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muammer Tufanoğlu, Kültür İşleri Müdürü Oğuzhan Zobu, İmar İşleri Müdürü Berati Kaynar, Zabıta Müdürü Murat Yörükoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Kesler ve basın mensupları katıldı.
 
 
Oluşturulma Tarihi : 11.01.2021