Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz İle Bir Araya Geldi

 

  Düzenlenen programa Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli Hanımefendi, Vali Salih Işık, Ak Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Tugay Komutanı Zafer Uğur, şehit ailelerimiz, gazilerimiz, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları katıldı.

 

  Programda konuşma Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Sayın Canikli'ye İlimize hoş geldiniz diyerek, Amasya'nın ticari ve sanayi gibi çeşitli alanlarda yakalamış olduğu büyük değişim ve gelişim ile yapılan yatırımlardan bahsettiler.

 

  Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli ise yaptığı konuşmada, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ülkemizin şirin ve nadide şehirlerinden biri olan Amasya'da şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve iş adamlarımızla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek şu ifadelere yer verdi;

 

  "Bu milletin en büyük özelliklerinden bir tanesi özgürce yaşamak için, özgürlüğüne ve istiklaline yöneltilen bir tehlike söz konusu olduğunda bedeli ne olursa olsun, o bedeli ödeyerek, bu milletin bu topraklarda özgürce yaşamasını sağlamasıdır.


  Esasında şu günlerde içeriden ve dışarıdan milletimizin özgürlüğünü, bütünlüğünü tehdit eden çok ciddi saldırılarla karşı karşıyayız. Açıkça topraklarımızı bölmeye çalışıyorlar. Yedi düvele karşı savaşıyoruz. Dünyanın en kanlı 3 tane terör örgütüyle aynı anda mücadele ediyoruz. Bölücü terör örgütü, Fethullahçı Terör Örgütü ve DEAŞ. Tabi DEAŞ'la samimi olarak mücadele eden tek ülke biziz. Ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bugün burada sizlerle olmak ve aynı havayı teneffüs etmekten çok mutluyum. Hepinize teşekkür ediyorum."

 

  Sayın Canikli, programının sona ermesinin ardından ilimizden ayrıldı.

 

Oluşturulma Tarihi : 20.03.2017