Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ve Bisiklet Dağıtım Törenine Katıldı

 

   Belediye Başkanımız Cafer Özdemir 8-14 Nisan Sağlık Haftası kapsamında Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafınadn düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşü ve bisiklet dağıtım törenine katıldı. 


   Yürüyüş ve törende Vali Salih Işık, Ak Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, İl Sağlık Müdürü M. Rüştü Ertosun, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı. 


     Program kapsamında  Yavuz Selim Meydanı önünde toplanan yürüyüş korteji, sağlıklı yaşam bilincini arttırmak amacıyla hazırlanan dövizleri taşıyarak Çelebi Mehmet Meydanına kadar yürüdü.


    Yürüyüş sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından projeyle ilgili detaylı bilgiler aktaran Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, Bakanlığın fiziksel aktiviteyi artıracak en etkin yöntemlerden biri olan bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla okullarımızda öğrencilerimize bir milyon bisiklet kampanyası başlattığını ifade etti.


    Törende konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanıldığı ülkelerde obezitenin çok daha az görüldüğünü ve yaşam süresinin daha yüksek olduğuna dikkat çekerek halkımızın sağlık bir yaşam için hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.


   Konuşmaların ardından Sağlık Bakanlığı tarafından öğrencilere gönderilen 350 adet bisikletin dağıtımı Vali Salih Işık, Amasya Ak Parti Milletvekili Haluk İpek, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve protokol üyelerince gerçekleştirildi.


      Daha sonra protokol üyeleri hazırlanan sağlık stantlarını gezerek bilgi aldılar.  


Oluşturulma Tarihi : 13.04.2017