Aile Toplumun Temel Yapı Taşıdır

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Aile Haftası münasebeti ile evlilikte 50 yılını tamamlayan aileler için düzenlenen programa katıldı.

 

  Programda Vali Salih Işık, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve davetli aileler yer aldı.

 

  Toplumun en güçlü temel taşı olan ailenin daha sağlıklı bir yapı içerisinde sürdürülmesinin  sevgi, birbirine katlanma ve idare etme gibi değerler ışığında mümkün olabileceğini belirten Belediye Başkanımız Cafer Özdemir programda yaptığı konuşmada;

 

  “Çok değerli büyüklerimiz, hanımefendiler, beyefendiler öncelikle hoş geldiniz diyor, hepinizin ellerinden öpüyorum. Aile Haftanızı tebrik ediyorum.Sizler bu milletin rol modellerisiniz. Milleti millet yapan değerlerin içinde ailenin önemi çok büyüktür. Bu aile yapımız sayesinde milletimiz ve devletimiz güçlü. Sağlam bir aile yapısı o ailede büyüyen çocuklar için de büyük bir anlam ifade etmektedir. Güçlü bir aile yapısı içinde yetişen çocuklar iyi bir birey ve vatandaş olacaklardır. Aile toplumun temel yapı taşıdır. Ailede ki ahenk toplumun genel aynasıdır. Allah sağlık, mutluluk ve hayırlı uzun ömürler versin.” ifadelerine yer verdi.

 

  Evlilikte 50 yılını tamamlayan çiftler adına; ilimizde uzun yıllardır esnaflık yapan ve Amasya kültürüne büyük emeği geçen Türk Halk Müziği Mahalli Sanatçısı Burhan Özbakır yaptığı konuşmada programı düzenleyen başta Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir olmak üzere herkese teşekkür ederek evlilikte 50 yıllık mutluluğun sırlarını anlattı.


  Konuşmaların ardından Vali Salih Işık, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve diğer protokol üyeleri tarafından evlilikte 50 yılını tamamlamış çiftlerimize hediye ve çiçek takdimi yapıldı.


Oluşturulma Tarihi : 18.05.2017