Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, 15 Temmuz Şehitleri Anma Yürüyüşüne Katılarak Kan Bağışında Bulundu

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında yapılan hatim duası ve “15 Temmuz Şehitlerini Anma Yürüyüşü”ne katıldı.

 

 Amasya Valiliği tarafından organize edilen ve halkımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen hatim duası ve yürüyüşe Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır ve kurum müdürleri katıldı.

 

 Programlar kapsamında ilk olarak 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemiz için canlarını feda eden tüm Şehitlerimiz için hatim duası yapıldı. İstasyon Camii’nde düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için İl Müftüsü Aldulkadir Keşvelioğlu tarafından hatim duası yapıldı.

 

 Ardından Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi önünde başlayan “15 Temmuz Şehitlerini Anma Yürüyüşü Yavuz Selim Meydanı’na kadar devam etti. Meydanda son bulan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Yürüyüşü" sonrası Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve protokol üyeleri Kızılay’a kan bağışında bulundular.

 

 Böyle anlamlı bir etkinlikte kan bağışında bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;


   “İnsanlarımıza bu konuda farkındalık uyandırmak, kan bağışına teşvik etmek ve bu vesileyle şehitlerimizi anmak için toplandık. Bu vesileyle ben bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet ve gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Demokrasi için, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmemesi için kanlarını veren aziz şehitlerimiz anısına tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum." dedi.


Oluşturulma Tarihi : 14.07.2017