Başkan Özdemir 30 Ağustos Resepsiyonuna Katıldı

 

Amasya Valiliği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıl dönümü nedeniyle ’30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’ düzenlendi.


   Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol’un ev sahipliğinde gerçekleşen ve Varol çiftinin misafirlerini kapıda karşıladığı resepsiyona Belediye Başkanımız Cafer Özdemir eşi Hilal Özdemir ile birlikte katıldı.   Resepsiyonda ayrıca protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler, kamu kurumlarının personelleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve genç yaşlı her yaştan çok sayıda vatandaş yer aldı.


    30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonda kısa bir açıklama yapan Amasya Valisi Dr. Osman Varol : ‘‘30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünde bu anlamlı günde sizinle olmaktan eşimle ben çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Birinci Dünya Savaşının sonunda milletimiz yok olmanın eşiğine geldiği o kara günlerde adeta küllerinden yeniden doğdu. Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesini başlatarak 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan muharebesinin kesin zaferle sonuçlanmasıyla tüm düşmanlarımızı bertaraf ettik. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizi kurarak bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan ettik. Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrası yaşadığımız tecrübeler ve en son 15 Temmuz da yaşadığımız hain darbe girişimide bize şunu göstermiştirki; birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece bizim milletimizin aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


   Coşkulu bir şekilde geçen gecede ayrıca 95. yıl pastası kesildi. Gecenin sonunda misafirlerini uğurlayan Valimiz Dr. Osman Varol resepsiyona katılımlarından ötürü tüm konuklarına teşekkür etti.

Oluşturulma Tarihi : 31.08.2017