Amasya’da Geleneksel Bayramlaşma Töreni Gerçekleşti

Belediye Başkanımız Cafer Özdemir bayram programları kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulundu.

 

   İlk olarak Polisevinde İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaşma gerçekleşti. Ardından sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesine ziyaretler yapıldı.

 

   Hastanede tedavi gören vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Özdemir, kendilerine acil şifalar dileyerek, bayramlarını kutladı. Ardından Çocuk Evleri Sitesi ziyaret edilerek devlet koruması altındaki çocuklarımızla da bayramlaşıldı.

 

   Programlar kapsamında daha sonra Amasya’da bir gelenek haline gelen protokol ve halkın bayramlaşması Belediye binası önünde yapıldı.

 

   Bayramlaşma törenine Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve protokol üyeleri katıldı.

 

   Amasya Belediyesi Bando Takımı gösterisi eşliğinde Belediye binası önünde yapılan törende konuşan Başkan Özdemir;


“Amasya'da geçtiğimiz yıllarda başlattığımız bu bayramlaşma artık gelenekselleşmiştir. Bu geleneğimiz Anadolu'daki birçok ile örnek teşkil edecektir. Biz, gerek mili bayramlarımızı, gerekse dini bayramlarımızın halkla iç içe, halkla beraber, birlik beraberliğimizin doruğa çıktığı bir vaziyette kutlamak istiyoruz Bayramlar kırgınlıkların, dargınlıkların, küskünlüklerin onarıldığı, acıların ve sevinçlerin paylaşıldığı önemli günlerdir. Çok özel günlerden olan bu kurban bayramında, ailelerimizle büyüklerimizi ziyaret ederek, onların hayır duasını almalı, küçüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşarak, onların bayram sevincine ortak olmalı, köy ve mahalle komşularımızla bayramlaşarak, özellikle fakir, yaşlı, kimsesiz vatandaşlarımızla ve şehit ve gazi ailelerimizle bir araya gelerek, ziyaretler yaparak onlarla bayram neşesini ve coşkusunu paylaşmalıyız. Değerli Amasyalılar biliyoruz ki; sevinçler, mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır. Hepinizin bayramını tebrik ederim. Allah tekrarına eriştirsin.” ifadelerinde bulundu.

 

   Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende, Vali Dr.Osman Varol , Amasya Milletvekilleri Prof. Dr. Naci Bostancı ve Haluk İpek birer konuşma yaparak vatandaşların bayramlarını kutladılar.

 

Konuşmaların ardından tören Amasya Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı dua ve ikramla sona erdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 02.09.2017