Amasya Şeker Fabrikası Yeni Üretim Dönemine Başladı

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Şeker Fabrikası’nın 64. Pancar Alım Dönemi açılış programına iştirak etti.


 Şeker Fabrikası bahçesinde gerçekleşen programda Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri Prof. Dr. Naci Bostancı ile Mustafa Tuncer, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Suluova Kaymakamı Vural Karagül, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, protokol üyeleri, Şeker Fabrikası ve Pancar Kooperatifi yetkilileri, fabrika çalışanları ve çiftçiler yer aldı.


 Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda konuşan Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatci, Amasya Şeker Fabrikası Genel Müdürü V. Kamil Akyazan ve Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Mehmet Özgün fabrikanın çalışmaları ve yeni döneme ilişkin bilgiler aktarırken,  Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı Mustafa Tuncer ve Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ise fabrikanın ilçeye sağladığı katkıdan bahsederek, yeni pancar alım döneminin hayırlı olmasını dilediler.

 

 Son olarak konuşan Vali Dr. Osman Varol ise ; “Amasya Şeker Fabrikamız, Suluova ilçemize ticaret ve sanayi haraketliliğinin yanı sıra, zaman içerisinde etrafındaki yan sektörlerine endüstri oluşturarak yörenin gelişmesine ciddi katkı sağlamıştır. Bu tip sanayi kuruluşlarımız kuruldukları yörelere çok farklı boyutlarıyla katkıda bulunmuşlardır. 

 

 Sanayi üretimi farklı bir kültürdür. O kültürü burada çalışan insanlara aşılayarak zaman yönetimini ve verimliliği, ayrıca yine kendisinden farklı sektörlerin zaman içerisinde gelişmesine vesile olmuştur. Burada çalışan işçilerimizin elde ettikleri gelirin refahıyla çocuklarına çok daha rahat eğitim ve iş imkânları sağlayarak dolaylı bir etki de yaratmıştır. Yöremizin belirli noktalara gelmiş insanı, burada bir şekilde pancar ile ilgili girişim içerisinden geçmiştir veya ailelerinin bundan bir geliri olmuştur. Fabrikamız çok önemli bir miras olduğu kadar, bizden sonrakilere iletmemiz için bir emanettir. Pancar alım kampanyasının tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından fabrikaya pancarı teslim eden üreticilere çeşitli hediyeler verildi.  


Oluşturulma Tarihi : 11.09.2017