Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, “ Yemeği Sanata Servisi Zarafete Çevirenler” Adlı Proje Kapsamında Kursiyerler İle Birlikte Yemek Hazırladı

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenme Hibe Programı 2” kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç’ın ev sahipliğinde düzenlenen ‘Yemeği Sanata Servisi Zarafete Çevirenler’ konulu programda kursiyerler ile birlikte yemek hazırladı.


 Büyük Amasya Otelde düzenlenen programa Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Baro Başkanı A. Melik Derindere kurum müdürleri, meslek örgütleri,  kursiyerler ve basın mensupları katıldı.


 Programın açılış konuşmasını yapan TSO Başkanı Murat Kırlangıç, “Bugüne kadar turizm için yürüttükleri faaliyetlerden bahsederek, turizmde bir başarı hikâyesi yazmak istiyorsak şehrimizden memnun ayrılan turistler yaratmalıyız. Bunun için de hizmet kalitesini üst seviyede tutabilecek insan kaynağına, yani nitelikli ve kalifiye elemanlara ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.


 Turizm için kamu kesiminin yaptığı desteklerden bahseden ve özel sektörün de artık bazı çalışmaları yapması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, başta Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.


 Konuşmaların ardından Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Baro Başkanı A. Melik Derindere ile Ticaret ve Sanayi Odası Murat Kırlangıç kursiyerlerle birlikte yemek hazırladılar. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen jüri üyelerinden öğretim görevlisi şef Emrah Köksal Zengin, Haldun Tüzel, Serkan Karagöz ve Özlem Mekik tarafından değerlendirilen yemekler katılımcıların beğenisine sunuldu. Programın sonunda jürinin sonuç belirlemesinin ardından ödüller verilerek programa katkısı bulunan ve destekleyenlere plaket takdimi yapıldı.


Oluşturulma Tarihi : 13.09.2017