İlimiz Öğrencileri Çanakkale’ye Uğurlandı

 

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Belediyesi kültür sanat gezileri kapsamında Çanakkale’ye gidecek olan öğrencilerimizi uğurladı. Bimarhane önünden yapılan uğurlama töreninde Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Enes Tigen, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri yer aldı.


 Kültür sanat gezileri kapsamında Çanakkale’ye giderek atalarımızın büyük mücadele verdiği ve bir destanın yazıldığı toprakları görme fırsatını bulacak öğrencilerimizin gerçekleştirecekleri geziden önemli şeyler öğreneceklerinin altını çizen Belediye Başkanımız Cafer Özdemir;


 “Gençlerimiz, vatanımızın bir karış toprağı için canını veren kahraman Türk askerimizin vermiş olduğu mücadelenin en iyi anlatıldığı, destanlar yazılan Çanakkale’yi görecekler. Hepsinin gözleri pırıl pırıl, heyecan dolu. Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale’nin gençlerimiz tarafından yerinde görülmesi, öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasını önemsiyoruz. Hepinize hayırlı yolcuklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.


Oluşturulma Tarihi : 03.11.2017