AMASYA'DA GENÇ ÇİFTÇİLERE HİBE DESTEĞİ

 

   Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri dahilinde yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Amasya Hayvan Pazarında 18-40 yaş arası genç çiftçilerimize %100 hibe destekli küçükbaş hayvanları dağıtıldı.


   Dağıtım törenine Amasya Valisi Dr Osman Varol, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman GÜLTEKİN, görevli personeller ve genç çiftçilerimiz yer aldı.


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman GÜLTEKİN’in dağıtım töreniyle ilgili değerlendirmelerinin ardından Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR yaptığı konuşmada bayanların da bu işe talip olmasının önemini belirtip, “Amacımız, insanların ikamet ettiği kırsaldaki alanlara yerleşmesi, orayı terk etmemesidir. Dağıtılan bu hayvanlar, kırsalda yaşayan vatandaşlarımız sayesinde ülkemiz ekonomisine de katkı sağlayacaktır.” dedi.


   Tören alanında genç çiftçilerimizle yakından ilgilenip sohbet eden Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, “Bu proje, devletimizin bir süredir uyguladığı gerçekten verimli ve faydalı projelerdendir. Bu vesileyle 1000’e yakın hayvan bu program kapsamında genç çiftçilerimize dağıtılmış oluyor. Hanım kardeşlerimizi de işin başında görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Burada dağıtılan hayvanların sayısının giderek artmasının önümüzdeki günlerde çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Talip olan ve hayvanlarını teslim alan bütün kardeşlerimize başarılar diliyorum. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun.” dedi.

 

Dağıtım töreninin ardından program sona erdi.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 28.12.2017