KADROYA GEÇİŞ MÜRACAATLARI BAŞLADI

 

Amasya Belediyesi bünyesinde çalışan   taşeron işçilerin, kadroya geçişi için müracaatlar başladı.

 

   696 sayılı KHK ile getirilen haklar kapsamında yüzbinlerce taşeron işçi, kadroya geçiyor. Amasya Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler için resmi süreç başlatıldı.   


   Yıllarca taşeron olarak çalışan işçiler ise büyük sevinç yaşadı. SGK Kaydı, adli sicil raporu, sabıka kaydı, fotoğraf, ve diploma örneği ile başvuruları kabul edilen işçiler, daha sonra yazılı ve sözlü sınava tabii tutulacak. Sınavda başarılı olanlar ise, güvenlik soruşturmasının ardından kadrolu olarak çalışmaya devam edecek. 


   Kadro başvurusunu aldığı işçilerin sevincini paylaşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, ‘‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvikleriyle hız kazanan taşeron işçilerimizin kadro çalışmalarını yakından takip ediyoruz.
Bünyemizde çalışan arkadaşlarımızla taşeron-işveren şeklinde değil, birlikte iş yapan anlayışla bu işi yürütüyorduk. Bu sistemle bunun daha rahat olacağını, verimli olacağını düşünüyorum. Bu bakımdan müracaatları yapan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Biz müracaat eden tüm işçi kardeşlerimizin müracaatlarını alıyoruz. Birçok vatandaşımız sınava takılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da defalarca zor bir sınav olmadığını söyledi. İşini seven çalışan, çalışmak isteyen bu sınavlarını rahatlıkla geçer ve herhangi bir sebep önlerine gelmeyecektir.
Çalışanlar, öncelikle SGK kaydı, adli sicil raporu, 5 adet fotoğraf ile ilk başvurularını gerçekleştirecek. Daha sonra başvuruları kabul edilen işçiler, yazılı ve sözlü sınava tabii tutulacak. Sınavda başarılı olanlar ise, güvenlik soruşturmasının ardından kadrolu olarak çalışmaya devam edecek. Başvurular, 11 Ocak Perşembe günü mesai bitiminde sona erecek. Allah hayırlı etsin” dedi.

 

   Başvuru toplantısına Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet Dümen,Cengiz Erdem, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz, birim müdürlerimiz ve personelimiz katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 05.01.2018