Amasya Belediyesi Bünyesinde Yeni Bir Birim ,Toplumsal İletişim Merkezi (T.İ.M) Birimi Kuruldu

 

 Halkımızın belediyeden beklentilerinin tespit edilip çözülmesi amacıyla kısa adı ‘TİM’ olan Toplumsal İletişim Masası birimi oluşturduk. ‘TİM’ yazılı siyah renkteki minibüs sokak sokak dolaşıyor. Halkımızdan gelen istekleri anında çözüm üretiyorlar.

 

  Belediye Başkanımız Toplumsal İletişim Merkezi  personeliyle aylık değerlendirme toplantısı yaparak Tim ekiplerin gezdikleri mahallerde karşılaştıkları sorunları ve çözümleri içeren sunumu izleyerek, Toplumsal İletişim Merkezi  personellerinden bilgi aldı.

 

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımmız Özdemir şunları kaydetti: “Uzun zamandır düşündüğümüz bir projeydi, Belediyedeki yoğunluktan dolayı bazen bütün mahalle ve toplumumuza ulaşmamız sıkıntı oluyordu. Bizi temsilen oluşturduğumuz belediyedeki birimimizde görevli arkadaşlarımızı mahallelerde gezdiriyoruz. Biz zaten mahallelerimizdeki genel sıkıntıları gideriyoruz. Ola ki bizim görmediğimiz, bizim farkında olamadığımız ve ya onu problem olarak görmediğimiz ama vatandaş tarafından problem olarak görülen noktalar varsa diye çeşitli mahallelerimizde ekiplerimiz geziyorlar. Oradaki vatandaşlarımızın problemlerini dinliyorlar, not alıyorlar ve bizde bu sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Eğer çözülemeyecek bir sorunsa da neden o sorunun çözülemediği ile ilgili dokümanları da vatandaşlarımıza gönderiyoruz. Yaklaşık 2,5 aydır devam eden bir projemiz. Gelen tepkilere baktığımızda oldukça güzel sonuçlar aldığımızı görüyorum. Mahallelerde çok önemli sorunların olmadığını da bu birimimiz sayesinde görmüş oluyoruz, bu bizim için de sevindirici bir durum” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 05.03.2018