"Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu" Paneli

 


  23. Dönem Milletvekili ve Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ’nün Sakarya Üniversitesi’nde bir grup üniversite öğrencisiyle başlattığı, ilerleyen dönemlerde Türkiye genelinde birçok şehirde de devam eden, “Anadolu Mektebi Okumaları” projesinin Amasya paneli gerçekleştirildi. Panelde lise öğrencilerimiz Yazar Mustafa Kutlu’yu değişik ve farklı yönleriyle ele aldılar.

 

  “Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu” adlı panel Amasya Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Panele Valimiz Dr. Osman VAROL, Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Eski Milletvekili ve Bakan Sami GÜÇLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

 

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ panelin açılış konuşmasını yaptı. Ardından farklı liselerden gelen 5 öğrencimiz Mustafa Kutlu’yu farklı yazarlık ve kişilik yönleriyle ele alan paneli gerçekleştirdiler.

 

  Panelde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alpay Doğan YILDIZ, ve Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

 

 Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ konuşmasında, Anadolu Mektebi olarak bir yazar seçip onun bütün eserlerini okumayı hedeflediklerini vurguladı. Bu panelde Yazar Mustafa Kutlu’yu ele aldıklarını ve önümüzdeki günlerde ise farklı yazarların eserlerini okumaya devam edeceklerini açıkladı.

 

  Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, seçkin yazarların eserleri ve düşüncelerinin öğrenciler tarafından değerlendirmeye tabi tutulması ve anlatılmasının sevindirici bir tablo olduğunu belirtti. Böylesine önemli yazarların eserlerinde yansıttığı düşüncelerin, öğrencilerin geleceğine yön vereceğini söyledi.

 

  Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ise yaptığı konuşmada ‘‘Çok anlamlı bulduğum bu projenin Amasya’da gerçekleştirilmesinde emeği olan Sayın Milli Eğitim Müdürümüz’e, daha sonra bu projenin fikir babası olan, çok kıymetli Bakanımız, Hocamız Sami Bey’e teşekkür ediyorum. Ayrıca bu projeyi kurumsal olarak destekleyerek Türkiye’de geniş çapta uygulanmasına himaye eden Milli Eğitim Bakanımız’a ve tüm teşkilatına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Panelden sonra panelist öğrencilere protokol üyeleri tarafından katılım sertifikaları verildi.Oluşturulma Tarihi : 07.03.2018