Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Gürültü Kirliliği ve Etkileri Konulu Programa Katıldı

 

  Amasya Valisi Dr. Osman VAROL’un himayesi ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün koordinesiyle Amasya Belediye Kültür Merkezi’nde kamu kurum müdür ve çalışanları, öğretmenler, öğrenciler ve katılımcılara “Gürültü Kirliliği ve Etkileri” hakkında program düzenlendi.

 

 Programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin ORBAY, İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT ve kurum müdürleri katıldı.

 

 Program da gürültü ve kaynakları ile ilgili tanımlar yapılmış, gürültünün olumsuz etkileri irdelenerek gürültüye karşı alınabilecek önlemler ile birlikte artan nüfus yoğunluğu ve hızlı kentleşme sonucunda gerçekleşen gürültü kirliliği gündeme getirildi.

 

  Amasya Valisi Dr.  Osman Varol programda yaptığı konuşmada:

  

  “Gürültü kirliliği modern toplumun en büyük problemlerinden birisi. Ülkemizde meydana gelen gürültü kirliliğinin temel nedeni aslında trafik. Bunu azaltabilmek veya ortadan kaldırabilmek için alabileceğimiz bir takım tedbirler var.

 

  Birincisi doğrudan büyük altyapı yatırımları gerektiren, trafik yükünü azaltabileceğimiz yatırımlar. Trafik yükünü azaltabildiğimiz ölçüde gürültü kirliliğini azaltmış olacağız.

 

  İkinci olarak denetleyici kurumlara görevler düşüyor. Bu kurumlarımızda çalışmalarını yerine getiriyor. Hatta bugün olduğu gibi farkındalık yaratıcı eğitici gayretlerin içinde yer alıyorlar.

 

  Üçüncüsü de doğrudan doğanın ahengini bozan birçok şeyi biz insanlar meydana getiriyoruz.  Bunun temel çözümü eğitim. Eğitimle toplumumuzun gürültü kirliliği konusunda daha bilinçli davranması sağlanacaktır. Bu konuda gençlerimizden ümitliyim.

 

  Bu konuda emeği geçen Emniyet Teşkilatımıza öğrencilerimizi bu işin içine kattıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

 Programın sonunda projede emeği geçenlere Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve protokol üyelerince hediyeler verildi.

 

Oluşturulma Tarihi : 09.03.2018