Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR İstiklal Şairi Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına Katıldı

 

  Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın 97. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen İstiklal Şairi Mehmet Akif ERSOY’u anma programına katıldı.

 

  Belediye Kültür Merkezi Şehzade Salonu’nda düzenlenen programı Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendi, Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, İl Jandarma Komutanı Albay Selami AKŞİT ve eşi Gülden AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çalışanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız   izledi.

 

  Program Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve vatanımız için şehit düşmüş kahraman askerlerimiz için saygı duruşu ve ardından coşkuyla okunan İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından yüzyıllar boyunca vatanımıza hizmet etmiş, yurdumuzu savunurken şehit düşmüş olan atalarımız için; halen ülkemizi ve bayrağımızı savunmaya devam eden ordumuz ve bu uğurda can veren kahraman evlatlarımız için Kur’an-ı Kerim Tilaveti icra edildi.

 

 Programı tertip eden Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin müdürü Sevgi KILIÇARSLAN, aziz ve milli şairimiz Mehmet Akif ve yürekten duası olan “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” temennisine vurgu yaptı. Vatanımızın bağımsızlığı için yapılan fedakârlıklara ve çekilen çilelere değindi. Bizlere bin bir zorluklara göğüs gerilerek emanet edilen bu ülkeyi bizlerinde gözümüz gibi bakarak ve savunarak yarınlara aktaracağımızı belirtti.

Programda daha sonra “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” ve “Günümüz Penceresinden Mehmet Akif’i Anlamak” konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Dr. Osman VAROL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve protokol üyeleri tarafından verildi.

 

  Ardından Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan gösteriler sahnelendi.

 

  Mehmet Akif ERSOY’dan şiirlerin de seslendirildiği program protokolün ve katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

 

Oluşturulma Tarihi : 12.03.2018