Z-Kütüphane Hayırlı Olsun


  Belediyemiz tarafından Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu’da oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphane'nin açılışı yapıldı.

 

  Zenginleştirilmiş Kütüphane’nin açılış programına Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

 

  Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin mehteran gösterisiyle başlayan etkinlik, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ'in Z-Kütüphane açılışını yapması ile devam etti.

 

  Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR yaptığı açıklamada; ‘‘Okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla Z-Kütüphaneleri açarak öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz, hem de bu vesileyle okulumuzu, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tanıma fırsatı buluyoruz. Okumak, ilim edinmek, bilim sahibi olmak çok önemlidir. Şu anda dünyada en büyük güç bilgidir. Bilgiye sahip olabilen güçlü olabiliyor. Dolayısıyla bizde Amasya Belediyesi olarak bu doğrultuda hedeflerimize ulaşmak için bu tip yerleri öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetlerine sunuyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur’’dedi.

 

  Açılıştan sonra Z-Kütüphaneyi gezen Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, öğrencilerle sohbet etti.

Oluşturulma Tarihi : 13.03.2018