9.Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

 

 


  Amasya Belediyesi Kültürel Etkinlikleri kapsamında bu yıl 9.su organize edilen   ' Ulusal Cavit ÖZTÜRK Fotoğraf Yarışması ', 11 Nisan Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezi Toplantı salonunda Tfsf Temsilcisi Ömer Gemici ve jüri üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, Prof Dr. Adnan Ataç, Sema Aynur Evren, Vedat Osmanoğlu, Egemen Umut Şen ve Hasan Varış’ın katıldığı toplantıyla sonuçlandı.

 

 

  Doğanın Kalbinde Amasya konusuyla her yıl olduğu gibi bu yılda Amasya’nın farklı yönlerinin tanıtılmasını amaç edinen yarışmamıza ilgi büyüktü. 302 yarışmacının 1055 eserle katıldığı yarışmamız, katılımcı ve eser sayısı bakımından kategorisinde Türkiye’nin en prestijli fotoğraf yarışması olma özelliğini devam ettirdi.

 

 

  Belediye başkanımız Sayın Cafer Özdemir;  ‘Düzenlemiş olduğumuz yarışmayla Şehrin tanıtımına katkı sağlamanın yanı sıra fotoğraf sanatına da katkı sağlayarak diğer kurumlara da örnek olmaya devam ediyoruz. Yarışmamızın tüm katılımcılarına teşekkür ediyorum’ dedi.

 

 

  Yarışma neticesinde derece alan eserlerden Birinci gelen   5.000, İkinci gelen  3.500, Üçüncü gelen  2.500 ve mansiyon alanlar ise 1.000 TL. ödül almaya hak kazanmış olup ödüller “12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri” çerçevesinde yapılacak olan törenle eser sahiplerine verilecektir.

 

9. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Ödüller1.lik Ödülü   HAKAN KOCATÜRK SAKARYA


2.lik Ödülü   MUHAMMED ABDULLAH CENGİZ SİVAS

3.lük Ödülü   BÜLENT EKER AMASYA

Mansiyon Ödülü  İRFAN ÇİMEN GİRESUN

Mansiyon Ödülü  SERKAN KETEN AMASYA


Mansiyon Ödülü  YASİN ÇETİN KAYSERİ


 Amasya Belediyesi 9. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Sonucu Sergileme ve Satın Almaya Hak Kazananların Listesini Görmek İçin Tıklayınız.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 16.04.2018