Şehidimiz Sonsuzluğa Uğurlandı

 

  1 Mayıs 2018 günü Şemdinli-Derecik-Kuzey Irak bölgesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyon esnasında yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sercan KOÇ’un naaşı, Valimiz ve il erkânı tarafından Merzifon Havaalanı’nda askeri törenle karşılandı. Daha sonra baba ocağı olan Gümüşhacıköy İlçesi’ne askeri ve sivil kortej eşliğinde, binlerce vatandaşımız ile birlikte götürüldü.

 

  İkindi Namazı’nı müteakip kılınan cenaze namazı ile Gümüşhacıköy Şehitliği’ne defnedilen şehidimizi Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, Vali Dr. Osman VAROL, Amasya Milletvekili Prof.Dr. Naci Bostancı, Amasya Milletvekili Haluk İPEK,Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, ilçe kaymakamlarımız, askeri erkân, belediye başkanları, il müdürleri ile binlerce vatandaşımız ebediyete uğurladı.

 

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, şehidimizin babası İzzet KOÇ’a Şanlı Türk Bayrağı’mızı teslim ederek taziyelerini iletti. Vatanımız ve bayrağımız için şehit olan kahraman evladımızın ve tüm şehitlerimizin kanlarının yerde kalmayacağını dile getirdi.

 

  Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ise; “Şehit aileleri bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizin bizlere emanetidir.  Şehitlerimizi asla unutmayacağız ve onların emanetlerine her zaman sahip çıkacağız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine başsağlığı diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”ifadelerini kullandı.

 

Oluşturulma Tarihi : 01.06.2018