Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği Hizmete Açıldı


Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’nin açılışına şehidimiz Kadir ÇAKI’nın eşi Hanife ÇAKI ve babası Bekir ÇAKI, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi RektörüProf.Dr. Metin ORBAY, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, İl Jandarma Komutanı Albay Selami AKŞİT, AK Parti Amasya Milletvekili Adayı Mustafa Levent KARAHOCAGİL, AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Necmettin TOPSAKAL, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ ve vatandaşlarımız bulundu.


Semt Polikliniğinde ilk etapta Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diş, K.B.B. ve Psikiyatri branşlarında uzman hekimler halkımıza hizmete başladı. Bunlara ek olarak Fizyoterapist ve Diyetisyenler poliklinik hizmeti yapacaklardır. Ayrıca yine bu hizmet binasında Aile Hekimliği Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu görevlerine devam edecek.


İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ konuşmasında, “Hastanemiz ana binasının yapım kapasitesinin oldukça sınırlı olması itibariyle ortaya çıkan sorunları hızlı bir şekilde Semt Polikliniğimizle aşmış olacağız” dedi.


Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR uzun uğraşlar ve çabalar sonucu ilimize kazandırılan yeni polikliniğimizin Amasya’ya hayırlı olmasını diledi.


Ardından Amasya Valisi Dr. Osman VAROL yaptığı konuşmada, 


“ Mart ayında toprağa verdiğimiz şehidimizin hatırasını da her gün yüzlerce vatandaşımızın adım atacağı bir tesiste yaşatmış oluyoruz. Bu gerçekten çok hayırlı bir hizmet. Şehrimizde sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltecek çok önemli bir adım.


Bu hizmetlerin ortaya çıkmasında sürekli destek olan çok kıymetli Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Polikliniğimizin İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”


Konuşmaların ardından Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ve protokol üyeleri poliklinikteki çeşitli birimleri gezerek bilgiler aldılar.

Oluşturulma Tarihi : 08.06.2018