Sofular, Savadiye Ve Mehmet Paşa Mahalleleri Sakinleri Belediye İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

 

  Amasya Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan dolayısıyla düzenlenen iftar yemeklerinde farkı mahallelerde buluşuyoruz. Sofular, Savadiye ve Mehmet Paşa Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımız için belediyemiz tarafından iftar yemeği düzenlendi.

 

  İftar yemeğine Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve Eşi Funda Varol Hanımefendi,  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve Eşi Hilal Özdemir Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, belediye birim müdürlerimiz,  belediye meclis üyelerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

   İftar yemeğinde yaptığı konuşmada Ramazan ayının öneminden bahseden Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “11 ayın sultanı Ramazan ayında düzenlediğimiz bu yemeklerle birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiriyor. Dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bu ayda hep birlikte aynı sofrada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

  Valimiz Dr. Osman Varol ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Çok değerli komşularım ve mahalle sakinlerimiz öncelikle Mevla’m hepimizin oruçlarını kabul etsin. Ramazan ayının en önemli özelliklerinden bir tanesi birliktelik duygusunun pekiştirilmesidir. Bu doğrultuda Ramazan ayının başlamasından bu yana her gün toplumumuzun çeşitli kesimleriyle bir araya geliyoruz. Her gün oruçlarımızı bu gönül sofralarında sizlerle birlikte açıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor.

 

  Bugün de kıymetli belediye başkanımız ve ekibinin her gün farklı bir mahallede düzenlediği bir etkinlikteyiz. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Bu ülke bir tane, vatanımız bir tane, bu ülkenin başına gelebilecek herhangi bir şey hiç kimseyi ayırmadan hepimizi etkileyecektir. Bu yüzden birlik ve beraber olmamız gerekiyor diye düşünüyorum.

 

  Yaklaşan Kadir Gecemizi tebrik ediyorum. Mevla’m oruçlarımızı kabul eylesin.”

 

  Programda vatanımızın birliği ve bütünlüğü, zor günler geçiren İslam coğrafyasının selameti ve aziz şehitlerimiz ruhları için de dua edildi.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 10.06.2018