El Sanatları Sergisi’nin Açılışı Gerçekleşti
 
 
 


  Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Beledyemiz ve Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan yılsonu sergisinin açılışı gerçekleşti. Açılışa Amasya Valisi  Dr. Osman VAROL ve Eşi Funda VAROL, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Keziban ORBAY, Vali Yardımcısı Mehmet Ercan ASLANTAŞ, Belediye Başkan Yardımcımız Osman AKBAŞ, kurum müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

 

 Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, sergi hakkında bilgiler aktarırken serginin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

  Amasya Valisi Osman VAROL ise yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Amasya Tamiminin 99. yıldönümü münasebetiyle 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivalinin kapsamında El Sanatları kurslarımızın yılsonu sergisini gerçekleştiriyoruz. Halk Eğitim Kursları sayesinde kültürümüz ve el sanatlarımız kuşaktan kuşağa aktarılıyor. Kurslara devam eden kardeşlerimiz bu sayede yeni yeni beceriler kazanıyor ve aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum ve yaklaşan bu vesileyle de Ramazan Bayramınızı kutluyorum.”

 

  Konuşmaların ardından Funda VAROL Hanımefendi kursiyerlerle birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi.  Amasya Valisi Dr. Osman VARDOL ve Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, sergide yer alan eserleri inceleyerek kursiyerlerden bilgiler aldılar.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 14.06.2018