Şiir, Fotoğraf ve Karikatür Yarışmalarının Sergi Ve Ödül Töreni Gerçekleşti


  12 – 22 Haziran Uluslararası Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Belediyemiz tarafından düzenlenen şiir, fotoğraf ve karikatür yarışmalarının ödül töreni gerçekleştirildi.


  Şehzadeler Gezi Yolu’nda gerçekleşen ödül törenine Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendi, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur ve eşi Afife Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve eşi Hilal Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik ve eşi Songül Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, Belediye Başkan Yardımcılarımız Cengiz Erdem, Osman Akbaş, yarışmacılar, jüri üyeleri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


  Programda ilk olarak Grup Silva Quartet çeşitli eserlerini icra etti. Programda daha sonra Ulusal Amasyalı Mihri Hatun Şiir Yarışması'nda dereceye giren şiirler Sanatçı Uğur Arslan tarafından seslendirildi.


  Programda son olarak ulusal 8. Ulusal Amasyalı Mihri Hatun Şiir Yarışması, 9. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması ve 9. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren yarışmacıların ödülleri Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir tarafından verildi.


Oluşturulma Tarihi : 02.07.2018