Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması'nın Başvuru Süresi Uzatıldı

  Amasya Belediyesi'nin  organize etmiş olduğu Türkiye'nin en uzun soluklu ve  en prestijli beste yarışması haline gelen Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması büyük bir özveri ve fedakârlıkla Türk Sanat Müziğine destek vermeye devam ediyor.

 

  13 yıldır aralıksız olarak düzenlenen beste yarışması son 4 yıldır TRT Genel Müdürlüğü ve Amasya Belediyesi Başkanlığı arasında  imzalanan protokol ile ortaklaşa organize edilmektedir.

 

  2018 yılında da sanata ve sanatçıya destek vermek adına TRT ve Amasya Belediyesi ortaklığında 14.'sü düzenlecek Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması’nın eser teslim tarihi teknik aksaklıktan dolayı 16 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecektir. Tüm yarışmacılarımıza başarılar dileriz.

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

 

Eserlerin Son Teslim Tarihi                        : 16 Temmuz 2018 akşamına kadar.

 

Eleme Kurulu Toplantıları                         : 07 - 11 Ağustos 2018 tarihleri arası.

 

  Eleme Kurulu, en geç 17 Ağustos 2018 tarihinde, ödül ve mansiyona değer 10 eser ile ödül ve mansiyon verilmeksizin TRT TSM Repertuarı’na alınabilecek diğer eserleri, TRT Müzik Dairesi Başkanlığı’na ve Amasya Belediye Başkanlığı’na bildirecektir.

 

Final ( CANLI TV YAYINI)                     :  28 Eylül 2018 

 

  Final yarışması, Amasya’da yeri Belediye tarafından belirlenecek uygun bir yerde, halk huzurunda, jüri üyeleriyle, eserleri seslendirecek ses ve saz sanatçılarının da katılımıyla düzenlenecek; TRT tarafından uygun görülecek bir kanaldan canlı olarak yayınlanacaktır. Final Jürisi değerlendirmelerini canlı yayın sırasında yapacak, sonuçlar canlı yayın sonunda kamuoyuna sunulacaktır.


Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayınız

Oluşturulma Tarihi : 05.07.2018