Dünya Üçüncüsü Güreşçimiz Ahmet Yücel’den Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e Ziyaret

 

  Hırvatistan’ın Zagrep kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde dünya üçüncüsü olarak ilimizi gururlandıran güreşçimiz Ahmet Yücel (15)Amasya Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti.


  Hırvatistan’ın Zagrep kentinde 1-9 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde Amasya Güreş Eğitim Merkezi güreşçisi Ahmet Yücel, dünya üçüncüsü oldu. Şampiyonluğunu Belediye Başkanımız Özdemir ile paylaşan Yücel’e, Gençlik ve Spor Amasya İl Müdürü Abdullah Kodek, Milli güreşçinin antrenörü Harun Çetiner ve ailesi eşlik etti.


  Kazandığı madalya nedeniyle çok mutlu olduğunu belirten Yücel, "Bu başarıyı büyük kategorisinde dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonu olarak da başarmak istiyorum. " dedi.


  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir de dünya üçüncüsü olan Yücel’e  büyük gurur duyduğunu söyleyerek altın hediye etti.


  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir “Gençler bu tür başarılarla ilimizin gururu olacaklardır. Amasya Güreş Eğitim Merkezi güreşçisi Ahmet Yücel’in başarıları ile vatanımıza milletimize daha çok madalyalar kazandıracağı inancındayım." dedi.


Oluşturulma Tarihi : 11.07.2018