HAYATCAN DERNEĞİ KURBAN ORGANİZASYONU

 


  Şehrimizde yapmakta olduğu yardım organizasyonlarıyla ihtiyaç sahiplerinin en büyük umut kapısı olan Hayatcan Derneği her yıl düzenlemekte olduğu Kurban çalışmalarına başladı. Vekâlet yoluyla Kurban kesimi yapan Hayatcan Derneği bu yılki Kurban hisse bedelini  850 TL olarak açıkladı.

 

  Hayatcan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz ERDEM, yaptığı açıklamada dernek olarak Kurban bağışlarını kabul etmeye başladıklarını belirtti. Hayatcan Derneğinin kurulduğu 2009 yılından beri vekâlet yoluyla Kurban kesimi yapıldığını ifade eden ERDEM, bu çalışma ile yüzlerce Yardım gönüllüsünün hisse bağışları ile her yıl Kurban kesemeyen ihtiyaç sahiplerine Bayram sevincini yaşatmaya çalıştıklarını kaydetti. Kurbanın paylaşma ve dayanışmayı öne çıkaran bir ibadet olduğunu ifade eden Cengiz ERDEM, “Yılda bir seferde olsa yüzlerce ailenin evine et giriyor. Bağışçılarımız, hiç tanımadıkları insanlara ulaştırılmak üzere kurbanlarını kestiriyor. Böylelikle Kurban aradaki mesafeleri kaldırıyor, toplumsal dayanışmayı, barışı ve kardeşliği ön plana çıkarıyor. Veren Elle Alan Eli birbirine yaklaştırıyor, yabancılaşmayı engelliyor, kardeş olduğumuzu hatırlamamıza yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

 

  Başkan Cengiz ERDEM açıklamasının devamında maddi imkanı yerinde olan her müslüman üzerine vacip olan Kurban ibadetinin yerine getirilmesinde son derece titiz davranıldığını belirtirken, öncelikle derneğimize kurban hissesi bağışlayan tüm yardım gönüllülerinin vekaletlerini alıyoruz. Kurbanları keserken her kurban için ayrı ayrı tüm hisse sahiplerinin isimlerini zikrederek kesimi gerçekleştiriyoruz. Kurbanların kesimi tamamlandıktan sonra tüm bağışçıları arayarak kurbanların kesildiği bilgisini veriyoruz. Kesilen kurbanları 5 Kg’lık paketler halinde poşetliyor ve bayramın ikinci günü şehrimizdeki kurban kesemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Tüm bu işlemleri kayıt altına alıyor ve hisse sahiplerine bayramdan sonra Cd olarak ulaştırıyoruz. Ayrıca derneğimize kurban hissesi veren bağışçılarımıza talep etmeleri halinde 5 kg et veriyoruz.

 

  Kurban bir ihtiyaç sahibinin tebessümü, Bir çocuğun ışıldayan gözleri, Evinde sabırla bekleyen bir annenin  heyecanıdır. Kurban umuttur, sevinçtir, heyecandır. Kurban muhabbettir, paylaşmaktır. Ülkemizde ve şehrimizde her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğe yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür eder başta Amasyalı kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban bayramını şimdiden tebrik ederiz.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 20.07.2018