Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Aydın Son Yolculuğuna Uğurlandı

 Batman’da PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucu şehit olan hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Aydın memleketi Amasya’nın Suluova ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.


  Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Aydın'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Batman'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Amasya Merzifon Havalimanı’na getirildi. Şehidimizin cenazesi havalimanında Vali Dr. Osman Varol, Amasya Garnizon Komutanı  Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ile askeri ve mülki erkân, şehidin babası Niyazi Aydın tarafından karşılandı.


  Tören için memleketi Amasya’nın Suluova ilçesine getirilen Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Aydın'ın naaşı, baba ocağında alınan helalliğin ardından cuma namazını müteakip Suluova Hacı Mustafa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Suluova Şehitliği'ne defnedildi.


  Düzenlenen cenaze töreninde Çalışma Sosyal Hizmet ve Aile Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem,Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Mustafa Tuncer, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Amasya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, ilçe kaymakamlarımız, askeri erkân, belediye başkanları, il müdürleri ile binlerce vatandaşımız  yer aldı.

 

  Şehidimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, dostlarına, akrabalarına ve milletimize baş sağlığı dileriz.


Oluşturulma Tarihi : 05.10.2018